تبلیغات
آموزشی و درمان خودارضائی و انزال زودرس و تقویت قوای جنسی - ۶ ویژگی شخصیتی که باید در محبوب بیابید!
به آموزشی و درمان خودارضائی و انزال زودرس و تقویت قوای جنسی خوش آمدید ...
۶ ویژگی شخصیتی که باید در محبوب بیابید!

لب انسان ها در ابتدا جذب کسانی می شوند که ویژگی متفاوتی دارند ، توانایی در خنداندن ،نرمی و ظرافت ، علاقه به دوچرخه سواری و …. هرچند هر یک ازاین ویژگی ها می تواند لذت بخش باشد ، ولی نقش تعیین کننده ، در خوشبختی ندارد . بنابراین باید به دنبال یافتن شخصیت و منش در دیگران باشید . رفتار و شخصیت هر فرد نشان می دهد که شیوه برخورد او با خودش ، شما و فرزندتان چگونه خواهد بود . شخصیت و رفتار، اساس هر رابطه سالم است .
این شش ویژگی اساسی ، با ویژگی های دیگری که ممکن است در او وجود داشته باشد ، متفاوت است و در واقع این ویژگی ها واحدهای ساختاری یک شخصیت و منش خوب به حساب می آیند ، چه مجرد باشید ، چه متأهل ، یا نامزد داشته باشید ، اطلاع از این ویزگی ها در تعیین موفقیت یا عدم موفقیت و میزان آمادگی یا عدم آمادگی محبوب برای ایجاد رابطه سالم ، کمک خواهد کرد .

شش ویژگی شخصیتی که باید در محبوب بیابید :

۱) تعهد به رشد شخصیتی
۲) باز بودن از نظر روحی و احساسی
۳) صداقت
۴) پختگی و مسئولیت پذیری
۵) اعتماد به نفس فراوان
۶) نگاه مثبت به زندگی

+تعهد به رشد شخصیتی : مهمترین ویژگی شخصیتی در یک فرد است

تعهد به رشد شخصیتی فردی یعنی :
یکی از طرفین رابطه متعهد می شود برای این که بتواند فرد مناسبی باشد ، تا حدی که امکان دارد، آموزش ببیند .
هنگامی که کسی به منظور رشد تحول و بلوغ فردی اهمیت می دهدو شما به آن علاقه دارید ، در واقع تداوم رابطه شما از همان از کار تضمین می شود . فرد مورد علاقه شما باید بکوشد، اگر مشکلات ارتباطی، مشاجره ای لفظی وکوچک باشد یا بحرانی بزرگ ، چگونگی مهربانی کردن را بیاموزد . تنها هنگامی رابطه مسیری هموار به منظور آموختن و رشد شخصیتی خواهد بود که هر دو طرف متعهد به یادگیری و آموزش دیدن باشند ، نه اینکه رابطه به نبرد قدرتی تبدیل شود و دو طرف بکوشند حق به جانب باشند و دیگری را متهم به اشتباه کاری کنند .

++باز بودن از نظر روحی و احساسی : ایجاد رابطه صمیمانه ، به معنای زندگی کردن در یک خانه ، خوابیدن در بستر مشترک نیست . بلکه معنای آن سهیم شدن در احساسات یکدیگر است . بنابراین دومین ویژگی ضروری فرد محبوب ، باید باز بودن از نظر روحی احساسی باشد . یعنی :

* دارای احساس و عاطفه است .
* می داند چه احساسی دارد .
* تمایل به سهیم کردن شما در احساسات خود دارد .
* می داند چگونه احساسات خود را بیان کند .

ادامه دادن رابطه با فردی که قادر نیست شما را در احساساتش سهیم کند نوعی تنبیه خویشتن است .

تعریف دیگر باز بودن از نظر روحی و احساسی ، سخاوت احساسی است . به این مفهوم که فرد سخاوتمندانه عشق خود را عرضه کند . یعنی آزادانه ، فراوان و بدون محدودیت ، محبت خود را ارزانی دارد .سخاوتمند فردی است که می تواندبه شما بگوید دوستتان دارد و نشان دهد که قدر وارزش شما را می داند . البته منظور از این سخنان فقط در سالگرد تولد شما ، سالی یکبار ،یا هنگامی که او را تهدید به قطع ارتباط می کنید نیست .

هر شخصی حق نشان دادن میزان عشق و علاقه و قدر دانی از طرف فرد مورد علاقه خود را به صورت ثابت و دائم دارد.

نقطه مقابل سخاوت احساسی ، خست احساسی است ، یعنی فرد مورد علاقه شما ، عشق و محبت خود را از شما دریغ می کند . انگار موجودی احساسی او به اندازه ای اندک است که تنها می تواند مقدار ناچیزی را به شما اختصاص دهند . کسانی که از نظر احساسی خسیس هستند ، شما را وا می دارند به گدایی عشق و محبت از انها اقدام کنید و احساسات آنان را به زور از درونشان بیرون بیاورید .انها خودشان چیزی به شما نمی دهند و در عین حال ، انتظار دارند همان مقدار اندک از احساساتشان را که به زور بدست آورده اید ، بزرگ جلوه دهید و به همه اعلام کنید . آنها هنوز چگونگی دوست داشتن را یاد نگرفته اند .

باز بودن طرف مقابل از نظر احساسی و روحی ، امکان دسترسی شما را به عواطف درونی او ، فراهم می سازد و کلیه قلبش را در اختیارتان قرار می دهد .

+++صداقت : صداقت ، درستی و قابلیت اعتماد واجب ترین بخش یک رابطه سالم است . اگر بدانید که می توانید به فرد مورد علاقه خود اعتماد کنید ، احساس امنیت زیادی خواهید داشت ، زیرا او همواره با شما صداقت دارد .
اگر نگران دروغگویی و عدم صداقت او باشید ، هرگز احساس آرامش نخواهید کرد و در چالش ، تردید و انزجار دائمی قرار خواهید گرفت . عشق و محبت و علاقه نسبت به کسی که مورد اعتماد نیست و صداقت ندارد ، در دراز مدت آثار مخربی همراه خواهد داشت .

بی صداقتی تخریب کننده ترین روش رابطه ای است که در آن عشق ،شور ، حرارت و صمیمیت وجود دارد .

زندگی همراه با فردی دروغگو ، موجب می شود که انسان نخست دروغ های او را بپوشاند و در نهایت خود تبدیل به فردی دروغ گو شود .
جستجو برای یافتن فردی که دارای صداقت است : یعنی یافتن
* کسی که با خودش صداقت داشته باشد : افراد زیادی هستند که به شما دروغ نمی گویند ،ولی به خودشان می گویند .و باید یادآور شد که صداقت از خود انسان آغاز می شود .
*کسی که با دیگران صداقت داشته باشد : فردی که در هنگام انجام معامله به مشتریان یا همکارانش دروغ می گوید ! یا واقعیتی را درباره خودش از خانواده اش پنهان می کند ، …. و اغلب کارهایی را که ناشی از بی صداقتی است توجیه می کند . دیگر به او احترام نخواهند گذاشت و اعتماد نخواهند کرد .
* کسی که با شما صداقت داشته باشد :
یک فرد دارای صداقت :
۱) هیچ بخشی از صداقت خود را پنهان نمی کند .
۲) برای دفاع از خود ، تنها آنچه را که شما دوست دارید بشنوید ، به زبان نمی آورد .
۳) واقعیت و حقیقت را بدون اینکه با ت
رفند یا به زور از او بخواهید بکشید ، به شما ابراز خواهد کرد .

* کسی که بازی نمی کند : بسیاری از افراد ، نمی توانند بدون انجام بازی های روانی با کسی رابطه داشته باشند . بازی هایی مثل ” احساساتم را به تو نمی گویم ، بلکه خودت باید حدس بزنی ” یا ” تنها آنچه را که می دانم موجب حسادت تو می شود بر زبان می رانم و به کنترل تو می پردازم ” دقیقا منشأ بی صداقتی دارند .

++++پختگی و مسئولیت پذیری : افراد زیادی ، هر چند ممکن است دوست داشتنی و علاقه مند به شما باشند ، ولی هنوز آمادگی ایجاد رابطه ای جدی را ندارند .
اگر به سطح معقولی از پختگی و مسئولیت پذیری نرسیده باشند ، احساس می کنید او را به فرزند خواندگی پذیرفته اید نه به عنوان فرد مورد علاقه .
از نشانه های پختگی و مسئولیت پذیری :
* می تواند به خوبی از خود مراقبت کند : اگر به اندازه کافی بزرگ شده باشد ، می تواند
* پول کافی برای تأمین خود در بیاورد .
* مکان زندگی خود را تمیز نگه دارد .
* خوب تغذیه کند .
شاید به نظر شوخی بیاد، ولی متأسفانه هر روزه ماجرای مردان و زنانی را می شنویم یا می خوانیم که دلباخته افرادی ناتوان در مراقبت از خود بودند . با اینکه بزرگسالانی به شمار می آمدند ولی یا شغلی نداشتند، یا از افراد خانواده و دوستان پول می گرفتند ، و یا در پریشانی زندگی می کردند .

* مسئولیت پذیر است : مسئولیت پذیری یعنی به آنچه قول می دهد عمل کند ، یعنی بر سر پیمان هستند ، به مو قع بر سر پیمان ها حاضر می شوند، …
مسئولیت پذیری به گفتار نیست به عمل است .
بخشی از پختگی و مسئولیت پذیری این است که فرد خود را موظف بداند .
* حس احترام را می شناسد : به حریم شما ، وقت شما ، اموال خودش ، محیط زندگی ، احساسات دیگران احترام می گذارد .

+++++اعتماد به نفس فراوان : هرکس می تواند شما را فقط به همان اندازه دوست داشته باشد که خودش را دوست دارد .
یکی از اشتباهات بزرگ در انتخاب فردمورد نظر ، توجه به این امر است که او تا چه حدی مرا دوست دارد و چگونه با من رفتار می کند ، ولی دقت نمی کنیم با خودش چه رفتاری دارد . فردی که اعتماد به نفس اندکی داشته باشد به منظور دستیابی به احساس خوب ، عشق می ورزد .
هرچه اعتماد به نفس فرد بیشتر باشد ، رابطه محکمتری خواهد داشت .
* او به آنچه هست و دارد افتخار می کند : اگر پیوسته برای رویدادهای زندگی خود عذر و بهانه می آورد و احساس خوبی نسبت به خود ندارد ، یا خود را تحقیر می کند معلوم می شود که فاقد اعتماد به نفس است . و باید به دنبال فردی بود که از خو د احساس رضایت کند ، البته منظور تکبر و خود پسندی یا تظاهر به اعتماد به نفس نیست ، بلکه احساس قدرت درونی واقعی است .
* به خود آسیب نمی زند ، بلکه از خود مراقبت می کند : ” هرچه بیشتر خود را دوست داشته باشید ، آسیب رساندن به خودتان مشکل تر است ”
یکی از روش های کشف احساسی که فردنسبت به خود دارد، دقت به رفتارها ، نوع تغذیه ، محیط زندگی ، نحوه مراقبت از خود ، اتومبیل خود و سایر دارایی هایش است . کسی که با خود بد رفتاری می کند ، با شما هم بد رفتاری خواهد کرد .
* به دیگران اجازه نمی دهد با او بد رفتاری کنند : یکی از نشانه های اعتماد به نفس اندک ، این است که به دیگران اجازه دهید هر رفتاری می خواهند ، با شما انجام دهند . اگر خود را دوست داشته باشید اجازه نخواهید داد با شما بد رفتاری شود .
* اعتماد به نفس خود را با عمل کردن نشان دهید

++++++نگاه مثبت به زندگی : در دنیا دو نوع انسان وجود دارد ، انسان مثبت ، و انسان منفی .

انسانهای منفی :
* همواره روی مشکلات تمرکز دارند و در برابر هر راه حلی ، مقاومت می کنند .
* اجازه می دهند ترس و نگرانی بر آنها حاکم شود .
* به آینده بدبین هستند .
* به سادگی به کسی اعتماد نمی کنند .

انسانهای مثبت :
* همواره بر راهکارها تمرکز دارند .
* هر مانعی را به فرصت و هر مشکلی را به درسی سازنده تبدیل می کنند .
* به توانایی های خود در بهبود اوضاع و شرایط ، اعتماد دارند .
* خوشبین هستند و معتقدند همیشه می توان اوضاع را بهتر کرد .
* به دلیل آگاهی و بینش کافی ، تغییرات مثبتی در شخصیت خود به وجود می آورند .
در نتیجه ، انسانهای منفی ، همواره روابط منفی ، و انسانهای مثبت ، همواره روابط مثبت ایجاد می کنند .

عشق یک نیروی مثبت است ، یعنی در فضای مثبت رشد می کند و در محیط منفی ، پژمرده می شود .

هنگامی که با فرد مثبت ارتباط دارید ،این رابطه بسیار ساده خواهد بود ، می توانید مشکلات را سریع تر حل کنید ، و مهمتر از همه اینکه عشق بیشتری را احساس خواهید کرد .موضوع :  روانشناسی ازدواج ، این مطلب توسط دکتر سارا ادمـوند  روز سه شنبه 12 آبان 1388 در ساعت 05:25 ب.ظ نوشته شد | نظرات()