تبلیغات
آموزشی و درمان خودارضائی و انزال زودرس و تقویت قوای جنسی - آیا در ابراز عشق به همسر خود پایبند هستید؟
به آموزشی و درمان خودارضائی و انزال زودرس و تقویت قوای جنسی خوش آمدید ...
آیا در ابراز عشق به همسر خود پایبند هستید؟
نویسنده: چاك.تی. فالكن
مترجم: عصمت مرادی

در آغاز روابط عاشقانه، اینطور به نظر می‌رسد كه زندگی كامل و همه چیز در اوج زیبایی و كمال است. اما با گذشت زمان به تدریج كه حالت‌های عاشقانه كمرنگ و ناپدید می‌شوند، رنجش‌ها، عدم تفاهم و كشمكش‌ها آشكار می‌شوند. طرفین كمتر نسبت به یكدیگر تفاهم نشان می‌دهند و معمولاً بیشتر خودخواه هستند متأسفانه بسیاری از زنان گمان می‌كنند كه مرد ایده‌آل زندگی خود را یافته‌اند درحالی كه بعداً پی می‌برند كه كاملاً اشتباه كرده‌اند نگذارید، چنین اتفاقی برای شما بیفتد.
روابط غلط باعث افسردگی و فشارهای شدیدی می‌شوند كه خیلی از زنان با آن مواجه هستند بسیاری از آدمها روابطی را ادامه می‌دهند كه نه تنها از نظر عاطفی آنها را راضی نمی‌كند بلكه این روابط آزاردهنده، پرخاشگرانه و پر از خشونت است. افراد غمگین و كسانی كه در كودكی شاد نبوده یا مورد خشونت و آزار جسمانی قرار گرفته‌اند در تشخیص عشق واقعی از غیرواقعی دچار اشتباه می‌شوند. بسیاری از زنان برای آنكه با تنهایی و افسردگی مبارزه كنند یا برای فائق آمدن بر احساس حقارت و یا برای اینكه احساس كنند كه بیشتر مورد توجه هستند ترجیح می‌دهند كه در شرایط نامطلوب باقی بمانند و روابط ناسالم و غلط را همچنان ادامه دهند.
استمرار روابط آزار دهنده موجب اتلاف وقت و از میان رفتن عواطف می‌شود، خوگرفتن به شرایط ناخوشایند تدریجاً از شما هدفی آسان می‌سازد برای آن دسته از آدم‌هایی كه از دیگران بهره برداری می‌كنند و یا آنكه آنها را مورد آزار و خشونت قرار می‌دهند. وقت و انرژی عاطفی را بهتر است صرف تقویت علائق،فعالیت‌ها، ارتباط با آدم‌ها و رابطه عاشقانه واقعی كنید. برای آنچه كه واقعاً می‌خواهید پایداری كنید و هرگز در رابطه‌های خصوصی زیربار فشارهای غیر منطقی نروید و به كمتر رضایت ندهید.
عشق چیست؟
نخست آنكه عشق به خوشبختی، آسایش و رشد و پیشرفت شما اهمیت زیادی می‌دهد. عشق تنها یك احساس نیست عشق واقعی در عمل آشكار می‌شود، چنین عشقی شما را در مقابل رنج‌های جسمانی و عاطفی حمایت می‌كند و باعث می‌شود كه قویتر شده و زندگی غنی‌تری شود، بی‌آنكه انتظار متقابل داشته باشد. عشق نسبت به احساسات و نیازهای شما مهربان،حساس، باملاحظه، صبور، محترم، وفادار، رئوف و معتدل می‌باشد عشق شما را به صورتی كه هستید می‌پذیرد بی آنكه از دست شما عصبانی یا خشمگین شود.
معشوق شما به احساسات، نظریات و رفتارتان اهمیت می‌دهد. او شما را همانگونه كه هستید می‌پذیرد و باور دارد احساساتش را بیان می‌كند و شما را تأیید، تمجید،تشویق و پشتیبانی قرار می‌دهد. مهربانی یاری و كمك رفتارهایی هستند كه از خود نشان می‌دهند و چنانچه لازم باشد از خود گذشتگی هم می‌كند. بخشش وگذشت نیز نشان دهنده عشق است عشق نیروی پایدار عاشقی، حمایت، باورداشتن و یاری‌رسانی به شما را می‌یابد. حتی اگر برای انجام این كار با مشكلاتی مواجه شود در كشاكش روزهای سخت زندگی زمانی كه عدم تفاهم، مشكلات و گرفتاری‌ها بیشتر نمایان می‌شوند عشق واقعی حضور خود را با آرامش كمك وهمدلی نشان می‌دهد.
هیچكس نمی‌تواند همیشه كاملاً عاشقانه و بی نقص عمل كند اما رابطه صمیمانه بسیار نزدیك در بردارنده انواع توجه، ملاحظه و رفتارهای حمایتی عاطفی است كه اغلب اوقات یعنی هفت روز هفته را شامل می‌شود، هر نوع رابطه‌ای كه بیشتر مواقع در چنین سطحی نباشد، لازم است كه بطور جدی بر روی آن كار شده و سپس مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد چنانچه این بررسی نشان دهد كه رابطه طرفین در بیشتر مواقع پیشرفت و بهبود داشته آن را ادامه دهند در غیر این صورت ضروری است كه به آن خاتمه داده شود. طرف مقابل را با كردارش بسنجید نه با گفتارش.
به طور مثال بسیاری از مردان در خلوت تظاهر به عشق و محبت می‌نمایند اما بیرون از این خلوت با همسرانشان بسیار بد رفتار می‌كنند بنابراین عشق واقعی را با تظاهر به عشق در موقعیت‌های خاص اشتباه نگیرید چون حتی افراد خودخواه و نابالغ یا پرخاشگر نیز در خلوت شان به خوبی تظاهر به عشق می‌كنند.

 

سئوالاتی درمورد ارزیابی رابطه زناشوئی
آیا:

 1. همسرتان اغلب اوقات نسبت به رفتارها، علائق، نظریات، احساسات و یا مشكلات شما بی تفاوت است؟
 2. در موارد جزئی مثل اینكه كجا بروید یا چه كار كنید با شما هماهنگی و سازگاری دارد؟
 3. او خود، خودخواه است؟
 4. بیشتر مواقع باعث ناامیدی آزار یا سرخوردگی شما می‌شود؟
 5. احساس می‌كنید كه از شما بهره برداری می‌كند؟
 6. اشتباهاتش را پذیرفته و عذر خواهی می‌كند؟
 7. شما را می‌بخشد؟
 1. رفتارش با شما چگونه است؟
  1. وقتی كه عصبانی است
  2. زمانی كه شرایط نامناسب است
  3. وقتی كه شما مشكلات زیادی دارید
 2. چه مواقعی آزرده یا افسرده هستید؟
 3. آیا هنگامی ‌كه خشمگین است آرامش خود را حفظ می‌كند؟ یا اینكه به در و دیوار می‌كوبد، اشیاء را پرت می‌كند یا می‌شكند؟
 4. آیا مكرراً و یا بی‌دلیل خشمگین می‌شود؟
 5. بعضی مواقع خشم او بسیار شدید است؟
 6. وقتی كه عصبانی است با دیگران چگونه رفتار می‌كند؟
 7. آیا رفتارهای او موجب ترس و وحشت می‌شود و آیا به شما یا دیگری آسیب می‌زند؟
 8. آیا می‌توانید به راحتی احساس تان را بازگو كنید یا آنكه ناچارید به خاطر اجتناب از بروز مشكلات یا ایجاد جو نامناسب موضوعات خاصی را بیان كنید؟
 9. برخورد او با شما وقتی كه خواسته‌هایتان را مطرح می‌كند چگونه است : با گشاده روئی گوش می‌كند یا اینكه تمایلی به شنیدن و بحث كردن ندارد؟

آیا:

 1. می‌توانید مسائل و موضوعات حساس را مطرح كرده و آنها راحل كنید؟
 2. با یكدیگر توافق دارید یا اینكه غالباً سعی می‌كند كه سلطه جو باشد و شما هم تسلیم می‌شوید؟
 3. به او اعتقاد دارید؟
 4. دروغگویی یا فریبكاری در روابط شما وجود دارد؟ مثلاً به این‌صورت كه همه حقایق را برای یكدیگر بازگویی نمی‌كنید.
 5. وقتی كه با یكدیگر هستید احساس آرامش و آسایش می‌كنید؟
 6. می‌توانید شاد باشید و لذت ببرید؟
 7. او ارزیابی خوبی از آنچه كه پیامدهای بعدی رفتارهای او بر هر دو شماست از خود نشان می‌دهد؟
 8. اعتیاد به الكل یامواد مخدر دارد؟
 9. به ارزشها و اهداف یكدیگر احترام می‌گذارید؟
 10. او باعث به وجود آمدن احساس خوبی در شما می‌شود یا اینكه تأثیرات منفی دارد؟
 11. تأثیر منفی او نقشی اساسی در مشكلات شما نظیر افسردگی یا كمبود عزت نفس دارد؟
 12. از اینكه با هم دیده شوید احساس رضایت خاطر دارید؟

مردمان خوشبخت به پاكدامنی، مهربانی، یاری، بخشندگی، محبت نسبت به دیگران، وفاداری، صبر، اعتماد، مسئولیت، صداقت، استقامت و قضاوت درست پای بندند. اگر همسرتان تنها نسبت به شما مهربان، یاور و صبور است و در مورد دیگران اینگونه نیست، پس از گذشت دوران عاشقی كه فشارهای زندگی منجر به دلسردی و نا امیدی می‌شوند و كشمكش‌ها فزونی می‌یابند چنانچه وی پای‌بندی محكمی به صداقت یا اعتماد نداشته باشد، روابط شما در آینده دچار مشكلات و دردسر جدی خواهد شد.


این مطلب توسط دکتر سارا ادمـوند  روز سه شنبه 12 آبان 1388 در ساعت 05:27 ب.ظ نوشته شد | نظرات()