تبلیغات
آموزشی و درمان خودارضائی و انزال زودرس و تقویت قوای جنسی - خود ارضایی یا استمنا - آیا ترك عادت موجب مرض است؟
به آموزشی و درمان خودارضائی و انزال زودرس و تقویت قوای جنسی خوش آمدید ...
خود ارضایی یا استمنا - آیا ترك عادت موجب مرض است؟

تربیت صحیح فرزندان، وظیفه و مسئولیتی است كه بر عهده‌ی والدین قرار دارد. توجه و درك مناسب از احتیاجات روحی و جسمی فرزندان می‌تواند پدر و مادر را در تربیت آنان یاری كند.

یكی از احتیاجات مهم هر فرد، احتیاج برای جفت‌گیری یا همان میل جنسی است. بدیهی است كه غریزه و نیروی جنسی در انسان اهمیت ویژه‌ای دارد و با شناخت درست و سپس قرار دادن آن در مسیری كه باید به طور طبیعی طی كند، در رسیدن انسان به زندگی ایده‌آل كمك شایانی می‌كند.

خود ارضایی با رسیدن به لحظه‌ی اوج لذت جنسی، ارگاسم، به پایان می‌رسد.

بخشی از سیر تربیت فرزندان، آموزش مسائل جنسی و فرآیندها و وقایع مرتبط با آن است. والدین با آموزش به موقع مسائل جنسی به فرزند می‌توانند در شناخت او از بدن خود و رفع مشكلات احتمالی پیش آمده، بیشترین نقش را ایفا كنند.

متأسفانه در ایران با توجه به فضای مذهبی و اعتقادی حاكم و قبیح دانستن طرح این گونه مسائل، اقدامی برای آموزش جنسی به كودكان و نوجوانان انجام نمی‌شود. نتیجه‌ی این امر چیزی جز به وجود آمدن سؤالات بی‌پاسخ و مشكلات عدیده برای فرد در آینده نخواهد بود. یكی از این مشكلات پدیده‌ای به نام «خود ارضایی» (Masturbation) است.

«خود ارضایی» یا «اِستمنا» یا واژه‌ی قدیمی آن «اونانیسم» (Onanism) به معنی ارضای میل جنسی توسط خود فرد و از راه دست‌كاری آلت جنسی است. استمنا با رسیدن به لحظه‌ی اوج لذت جنسی (ارگاسم) به اتمام می‌‌رسد. در جنس مذكر همراه با بیرون ریختن مایع منی و در جنس مؤنث همراه با سفتی عضلانی و لذت شدید در مهبل است.

خود ارضایی معمولاً با خیال‌بافی فرد همراه است و پیش از ازدواج یك امر طبیعی بوده و به دلیل كمبود یا نبود رابطه‌ی جنسی نزد هردو جنس شایع است. زمان اولین خود ارضایی در افراد متفاوت است. به طوری كه در كودك دوساله نیز گزارش شده است. استمنا در مردان با محوریت تحریك آلت تناسلی و در زنان با محوریت تحریك كلیتوریس (جزء شبه آلت تناسلی در بانوان كه باعث احساس ارگاسم می‌شود) اتفاق می‌افتد.

با توجه به مطالعات محققان غربی، بیش از 90% مردان و 80% زنان در طول عمر خود حداقل یك مرتبه خود ارضایی كرده‌اند. متأسفانه آماری برای ایران موجود نیست. اما با توجه به وضعیت جنسی كشور و افزایش سن ازدواج می‌توان به میزان شیوع خود ارضایی در كشور پی برد.

 


این مطلب توسط دکتر سارا ادمـوند  روز دوشنبه 11 آبان 1388 در ساعت 11:09 ق.ظ نوشته شد | نظرات()